Aktualności << powrót do listy

Preparacja zęba pod koronę w 10 minut - zestaw
Dr A. Zavadki - PREMIERA NA TARGACH CEDE 2014

Preparacja w 10 minut – film instruktażowy

Artykuł Dr Zavadki – Premiera zestawu na Targach CEDE 2014

Preparacja zęba pod koronę jest ważnym etapem pracy stomatologa-protetyka. Obecnie na rynku istnieje wiele zestawów wierteł, które zostały zaprojektowane i skomponowane, aby ulepszyć wszystkie etapy opracowania zęba. Obecnie preparacji poświęca się wiele wykładów, seminariów i kursów praktycznych.

Każdego roku autorzy i producenci oferują nowe wiertła i oryginalne rozwiązania. Udoskonalany jest każdy etap opracowania, polepszane są materiały,uzupełniane są systemy i metody pracy. Wydaje się, ze ten proces nie będzie miał końca. Proponowane sa nowe trendy i koncepcje, wykorzystywane są nowoczesne instrumenty i przyrządy. Niektórzy autorzy w procesie preparacji zęba rekomendują zastosowanie mikroskopu stomatologicznego, uzasadniając to precyzją pracy i nadzwyczajną dokładnością. Jednak nie każdy ma gabinecie mikroskop. Po zakończeniu konferencji czy kursu lekarz stomatolog musi powrócić do standardowej codziennego rytuału, zastanawiając się nad realnością zastosowania otrzymanych informacji. Dlatego, proponuję zastosować system, który sam stworzyłem. Nazywa się on „Zestaw wierteł do preparacji od Doktora Andrzeja Zavadki”. Opowiem krótko o zasadach,jakie wyznaje od wielu lat i o nowej filozofii analizy i wyboru, jaką nazywam: CCQ [C-comfort, C-control, Qquality).

COMFORT - wysoka efektywność i minimalny wysiłek wykorzystywany przy pracy, minimalny czas, minimalna ilość narzędzi, prognozowanie pracy. Wszystkie te elementy dają komfort, którego potrzebuje każdy.

CONTROL - przewidywalność, planowanie, gwarantowany rezultat - dają niezachwiana pewność.

QUALITY - dotrzymanie protokołu, wysoki stopień dokładności - dają wielką satysfakcję z wykonanej pracy. Tymi zasadami będziemy się kierować w proponowanym systemie.

W nowej metodzie pracy udoskonaliłem i usystematyzował każdy etap. Oceniłem wykorzystanie czasu i włożony wysiłek. W ten sposób osiągnąłem nowy, wyższy poziom pracy niż, ten który stosowałem dotychczas. Przejrzysty zrozumiały jest system podziału na etapy: separacja, markowanie, redukcja i opracowanie końcowe. Szczególnie chcę wydzielić nowy ważny etap - markowanie, które pozwoliło skomponować minimalną ilość wierteł z maksymalnie tnącymi właściwościami. Przy minimalnym wysiłku praca lekarza staje się komfortowa. Analiza oparta jest na przemyśleniach o stworzeniu zupełnie nowych wierteł, jakie dają lekarzowi kontrolę i przewidywalność pracy. Kilka etapów można wykonywać praktycznie „na ślepo”, kontrolując w rękach tornado z 300 000 obrotów. Każde następne wiertło z zestawu kontynuuje logikę procedury protokołu. Zwieńczeniem wszystkich psychoemocjonalnych i fizycznych wysiłków będzie jakość. Zestaw systemu CCQ pomoże zarówno lekarzowi zaczynającemu pracę,jaki doświadczonemu protetykowi zredukować ilość błędów do minimum i zrealizować postawione przed nim zadanie.PREPARACJA W 10 MINUT – PREMIERA NA TARGACH CEDE 2014

<< powrót do listy